Останні роки видались нелегкими для українського народу, захист своєї Батьківщини, який триває не перше століття – знову розпочатий. І коли на нашу землю ступила нога агресора – українці показали, що за свою незалежність ми можемо і будемо боротися! Ми вдячні нашим воїнам за те, що вони тримають мирне небо на своїх плечах, оберігаючи наше життя і ризикуючи своїм. Тому, до Дня Незалежності України Відділ інформаційного забезпечення Львівського національного університету імені Івана Франка запускає веб-сайт проекту «Університет і війна».

Ідея проекту виникла влітку 2015 року, зважаючи на активну участь працівників та студентів Львівського університету в державотворчих процесах, захисті Вітчизни та АТО. В основу проекту покладені особисті спогади наших бійців, які пройшли російсько-українську війну на Сході України, а також міститься інформація про загиблих воїнів та волонтерів. Усі герої нашого проекту – студенти, випускники, викладачі та працівники ЛНУ ім. Франка, завдяки яким і твориться новітня історія України. Ми вважаємо, що люди повинні знати своїх героїв, цінувати їх та бути вдячними за цю незламну силу духу. Вони – наша надія на майбутнє! Ми хочемо, аби ці люди були почуті, аби їхні історії не були забутими та стертими з пам’яті. Кожен з наших героїв  – унікальний, зі своєю історією, своїм баченням подій, своїми спогадами та воєнними подвигами. Однак усіх об’єднує одне – Україна насправді живе у їхніх серцях.

У ході підготовки проекту були використані архівні матеріали, Інтернет-джерела, особисті розповіді бійців, опублікована література, присвячена цим подіям. Ми вдячні за небайдужість до нашого проекту всім, хто долучилися до його створення і, звісно ж, нашим бійцям, які погодились на відверту розмову з нами. Сподіваємося, історії наших героїв не залишать Вас байдужими. Однак війна досі триває, а значить, що десь на фронті творяться нові історії наших українських героїв, які просто не можуть бути проігноровані. Разом ми творимо нашу Україну та йдемо до нашої перемоги!